משקיעים בך

משקיעים בך

מהן הטעויות הנפוצות בעת חיפוש עבודה ואיך ניתן להמנע מהן?
לא בטוחים באיזו משרה לבחור?

חיפוש עבודה הוא מיומנות, יש שיגידו כי אף אמנות. כמו כל מיומנות, ככל שתצברו יותר ניסיון כך תתמודדו בצורה טובה יותר ומוצלחת. כאן, תוכלו למצוא רשימה של טעויות נפוצות וטיפים חשובים:

 יושבים בבית ומצפים – זכרו, חיפוש עבודה זוהי משרה מלאה! מדובר במשימה הדורשת תכנון והשקעה. הקפידו לקום מוקדם, להיות זמינים בטלפון/מייל ולהתקדם קצת בכל יום.

 “יורים באפילה” – מומלץ לערוך רשימה מסודרת של מקומות עבודה / משרות פוטנציאליות. התקדמו בצורה שיטתית לאורך הרשימה, כך תימנעו משליחה כפולה ותוכלו לבצע בקרה ממוקדת.

 “כל הביצים בסל אחד” – מומלץ לפנות במקביל למס’ תפקידים. כך, גם אם דלת אחת נסגרת עדיין נשארות אופציות אחרות פתוחות.

 קו”ח חסרים – הקפידו לרשום פרטי התקשרות עדכניים כגון טלפון סלולארי, טל’ בבית וכתובת אי- מייל. אם לא יופיעו הפרטים הדרושים במסמך, המעסיק הפוטנציאלי לא יבזבז את זמנו כדי לאתר אתכם.

One size fits all  – קובץ יחיד של קו”ח לכל המשרות מקטין את סיכויי ההצלחה שלכם. מומלץ להתאים את קורות החיים למשרה המבוקשת, בגבולות המציאות כמובן. למשל: אם אתה מעוניין למצוא עבודה בתחום שירות הלקוחות, רצוי שתדגיש את תכונותיך הבולטות ואשר מהוות יתרון לסוגי משרות לתחום זה.

 שליחת קו”ח למס’ נמענים ביחד – מטרתכם היא לעשות רושם טוב, המעסיק רוצה לחשוב כי רק אצלו אתם מעוניינים לעבוד. במידה ובחרתם לשלוח יחד אנא וודאו כי השתמשתם באופציית העותק המוסתר BCC.

 שליחת קו”ח מדוא”ל של מקום העבודה הנוכחי – בוודאי לא ירשים את המעסיק החדש… וסביר להניח שאינכם מעוניינים שהמעסיק הנוכחי יהיה שותף לחיפוש העבודה שלכם. מומלץ להשתמש בכתובת המייל הפרטית כך שתהיו זמינים גם שאינכם במקום העבודה.

 זלזול בראיון העבודה – לבוש מרושל, דיבור לקוני או חוסר התמצאות בפרטי המשרה ודרישותיה לא יובילו אתכם רחוק. הקפידו להכין שיעורי בית, למדו על הארגון והמשרה והתכוננו מראש לשאלות אפשריות.

 לא רוצים להתפשר – לפעמים כדאי להיענות להצעות עבודה ברמת מתחילים, אם אתה חדש בשוק, עליך להוכיח את עצמך. לרוב קל יותר להתקדם לתפקידים בכירים לאחר שדרסת רגלך בארגון.

 “הרצפה עקומה” – אם לא הצלחנו, חשוב לבדוק מה הסיבה, לבצע בקרה עצמית ולשפר לפעם הבאה.

תנו לעתיד ב ישום ללוות אתכם בדרך להצלחה הבאה שלכם, בהצלחה!

במשקיעים בך “הכוונה” מילת מפתח וגולת הכותרת!
לעתים אנו נתקלים במועמדים שלא בטוחים בכיוון הקריירה שלהם, מה המשרה המועדפת עליהם או מה הם יכולים להציע למעסיקים.
חשוב – לפני שאתם נעזרים בחברות השמה או מתחילים תהליך של חיפוש עבודה, עליכם לחשוב היטב מה הוא הכיוון התעסוקתי שלכם כדי שיוכלו להציע לכם את המשרות המתאימות ביותר עבור הקריירה התעסוקתית שלכם.

בפניכם 3 שלבים שיוכלו למקד אתכם ולכוון אתכם:
1. חשבו על מה עשיתם במשך חמש השנים האחרונות (לימודים/עבודה/חיים אישיים/ עיסוקים אישיים..)?
2. באיזה שלב בחיים אתם נמצאים עכשיו ? מה ההישגים שלכם עד היום הזה? האם אתם מרוצים מהמצב הנתון?
3. איפה אתם רואים את עצמכם בעוד 3 שנים? מה השאיפות שלכם? מה אתם צריכים לעשות כדי להגיע למצב הרצו

About the Author: