כל סטודנט מבין שעליו לשלב את הלימודים עם עבודה. איך עושים את זה נכון?

זה לא מכבר סיימת את הסמסטר הראשון שלך באוניברסיטה, הבנת איך הדברים עובדים, מי נגד מי וכיצד ניתן ללמוד ולחיות בו זמנית. כעת הגיע הזמן  למצוא עבודה,  הרי לחיות על המלגות לבדן, קשה ולא ממש אפשרי, עלויות המחייה במרכז גבוהות ואתה צריך כמובן שיישאר לך די כסף למותרות. אי לכך אתה צריך למצוא עבודה וכדאי שתהיה זו עבודה ששכרה בצידה.
נשאלת השאלה אך איך בכלל נגשים למצוא עבודה ומי יהיה מעוניין להעסיק סטודנט בחצי משרה?

במאמר זה סקירה קצרה של איך וכיצד מתחיל ונגמר הליך חיפוש עבודה לסטודנטים, על מה צריך לשים דגש וכיצד תוכל למצוא את עצמך הכי מהר, מועסק בעבודה אידיאלית ומותאמת לחייך הסטודנטיאליים.

הרשמה בחברות השמה כחלק מהליך חיפוש עבודה-

שלב ראשון בכל הליך חיפוש עבודה הוא קודם כל, הרשמה בחברת השמה. חברת השמה היא חברה המאגדת תחתיה  הצעות עבודה רבות  מתחומים ומעסיקים שונים. כל מעסיק מפרט את צרכיו ואת פרטי העובד הדורשים לו, חברת ההשמה מצידה מנסה להתאים בין ההיצע לביקוש, בין העובד למשרה. הרשמה בחברת השמה חושפת בפנייך מגוון רחב של הצעות עבודה המתאימות להיותך סטודנט.

חיפוש עבודה והבעת נכונות לעבוד-

מפאת היותך סטודנט ועדיין לא בעל תואר ראשון , הכן את עצמך לעבודה בתחומים רבים. דרושים אדמיניסטרציה,שירות לקוחות, מכירות, הכל אפשרי וכדאי עבורך.
זכור כי חיפוש עבודה הוא הליך מורכב גם בתום תקופת הלימודים, הלכת כמה וכמה כשאתה עדיין סטודנט, חסר ניסיון תעסוקתי קודם ואתה לא פנוי למשרה מלאה. הבע נכונות לעבוד ולהתפשר גם על עבודות שהן לא משש חייך, זכור כי העבודה היא הכרח המציאות ולאחר שתצבור ניסיון תעסוקתי תוכל להרשות לעצמך להיות בררן.

יידע את חברייך על היותך מחפש עבודה –

מעבר להרשמה בחברות השמה והבעת נכונות לעבוד, חשוב מאוד שתיידע את חברייך על כך שאתה נמצא בהליך חיפוש עבודה, ייתכן ומאוד ואחד מחברייך הסטודנטים מועסק במקום כזה או אחר שמחפש עובדים נוספים, תוכל לחסוך לעצמך זמן יקר אם תספר ותשתף את חברייך וחוג מכרייך.

הגעה לראיונות עבודה בצורה מכובדת –

קיבלת טלפון אשר מזמין אותך לראיון עבודה, הכול טוב ויפה אך עדיין לא נפלא. שלב ראיון העבודה הוא שלב הכרחי בכל הליך חיפוש עבודה, אי לכך הגע לראיון העבודה בלבוש מכובד, התנהג בצורה מכובדת ,אל תזלזל באדם שעומד מולך, זכור כי הרושם הראשוני הוא חשוב  ולמעשה מה שתגיד יהיה זה שיקבע האם תועסק בחברה או לא. זאת ועוד שעל כל משרה סטודנטיאלית מספר רב של מתמודדים ולהתנהלות שלך בראיון העבודה חשיבות מכרעת ביתרון שלך על פני המתחרים.

שיהיה לך בהצלחה בלימודים וכמובן במציאת עבודה